advertise

سپید طیور، مرجع فروش جوجه گوشتی راس

جوجه گوشتی راس - سپید طیور

جوجه گوشتی راس چیست

جوجه گوشتی راس چیست؟ جوجه گوشتی راس یکی از سویه های جوجه گوشتی است که در صنعت پرورش مرغ در ایران بسیار طرفدار و خواهان دارد. از جوجه گوشتی راس بیشتر در مرغداری های صنعتی جهت تولید مرغ های گوشتی استفاده می کنند. شما می توانید برای خرید جوجه گوشتی راس به شرکت های معتبر و دارای پروانه مثل سپید طیور: بازار آنلاین خرید و فروش طیور تخمگذار و گوشتی مراجعه کنید؛ چرا که جوجه گوشتی راسی که خریداری می کنید حتما باید در سلامت کامل جسمانی باشد. اگر قصد خرید جوجه گوشتی راس از بازار آزاد داشته باشید، به بن بست خواهید خورد چرا که در بازار آزاد جوجه گوشتی راس یافت نمی شود. پس از خرید جوجه گوشتی راس شما شاهد آن خواهید بود که بعد از چهل و پنج روز به وزن دو الی سه کیلو گرم می رسد و به همین دلیل بعد از مدت کوتاهی سرمایه شما بازگشت داده می شود. برای اینکه جوجه گوشتی نژاد راس به راندمان مطلوب برسد باید برنامه غذایی متعادلی به همراه آسایش برای جوجه در نظر گرفته شود. برای اینکه جوجه مرغ گوشتی نژاد راس به راندمان مطلوب برسد باید برنامه غذایی متعادلی به همراه آسایش برای جوجه در نظر گرفته شود. مهم ترین قسمت هزینه های جوجه مرغ گوشتی راس را جیره غذایی جوجه تشکیل می دهد که در خصوص آن توضیح خواهیم داد.

Icon

مشخصات جوجه گوشتی راس

Icon

روش مراقبت از جوجه گوشتی راس

Icon

ارسال جوجه گوشتی راس

Icon
درباره سپید طیور
  • بهتر است جوجه های گوشتی در دمای ۲۵ تا ۳۰ درجه سانتی گراد نگه داری شوند.
  • به جوجه های گوشتی باید در روز ۳ مرتبه غذا داد و در هر وعده سبزیجات وجود داشته باشد.
  • یک جوجه گوشتی پس از رسیدن به سن یک ماهگی باید حتما واکسن بزند.
  • محل استقرار جوجه های گوشتی باید عاری از ویروس باشد و هفته ای یک مرتبه تمیز بشود.
هزینه ارسال به عهده مشتری محترم می باشد.
سپید طیور، یک مرجع بزرگ و قابل اتکا در حوزه جوجه های گوشتی نظیر جوجه گوشتی راس می باشد. این مجموعه خود را ملزم به ارائه ماکیان باکیفیت و سالم می داند و به همین دلیل تواسنته در این سال ها به انتخاب اول فعالان حوزه طیور بدل گردد. از دیگر محصولات ارائه شده توسط این شرکت می توانیم به جوجه گوشتی کاپ، جوجه گوشتی پلاس و جوجه گوشتی آرین اشاره کنیم. سپید طیور از تمام تلاش خود برای دادن بهترین مشاوره ها بهره خواهد گرفت. بی صبرانه منتظر شنیدن صدای گرم  و با محبت شما هستیم. 

خرید بهترین جوجه گوشتی راس

خرید جوجه گوشتی راس باکیفیت

خرید جوجه گوشتی راس باکیفیت یکی از دغدغه های افرادی است که قصد ورود به حوزه طیور را دارند. شرکت سپید طیور با اطلاع کامل از این موضوع، اسباب خرید جوجه گوشتی راس را به سادگی هر چه تمام تر برای شما عزیزان مهیا کرده است. کافی است ابتدا مرحله نیاز سنجی را پشت سر بگذارید. پس از رسیدن به جمع بندی نهایی تنها با یک تماس تلفنی خرید جوجه گوشتی راس باکیفیت را به سرانجام برسانید. سیپد طیور پس از سال ها فروش جوجه گوشتی راس، به خوبی از نیاز بازار مطلع می باشد و به سادگی نیاز شما را برطرف خواهد کرد. فروش جوجه گوشتی راس نه تنها در ایران، بلکه در سراسر دنیا انجام می شود و این به خوبی نشان می دهد که تا چه اندازه کیفیت جوجه گوشتی راس حائز اهمیت می باشد. البته کیفیت جوجه گوشتی راس متاثر از مسائل مختلفی همانند سن جوجه، وضعیت مادر، وزن تخم های نطفه دار و همین طور وزم بدن جوجه در طی فرآیند جوجه کشی می باشد و بهتر است اگر برای خرید جوجه گوشتی راس مصمم هستید، ابتدا این قبیل اطلاعات را به دست آورید و سپس به سراغ نهایی کردن سفارش خود بروید. سپید طیور به صورت تمام و کمال در خدمت شما عزیزان می باشد و تمامی تجربه های موفق چندین ساله خود را در اختیارتان قرار خواهد داد.

خرید جوجه گوشتی راس - سپید طیور

جوجه گوشتی راس از کجا بخریم

در پاسخ به سوال جوجه گوشتی راس از کجا بخریم باید گفت که شما می توانید جوجه گوشتی راس مورد نیاز خود را از وب سایت سپید طیور تهیه نمایید. این مجموعه با چندین سال سابقه و تجربه، توانسته به یکی از مراجع اصلی فروش جوجه گوشتی راس تبدیل شود و هم اکنون از مراجع اصلی خرید جوجه گوشتی راس در سراسر کشور محسوب می شود. شرکت سپید طیور این اطمینان خاطر را به مخاطبان خود می دهد که جوجه های گوشتی راس خریداری شده را در بهترین شرایط ممکن تحویل خریداران می دهد. علاوه بر این، این شرکت جوجه گوشتی راسی به شما تحویل می دهد که در نهایت بهترین عملکرد ممکن را داشته باشد و کاملا استاندارد محسب شود. سپید طیور تمام تلاش خود را برای فراهم آوردن بهترین شرایط محیطی ممکن برای جوجه گوشتی راس به کار می گیرد. پس از خرید جوجه گوشتی راس از سیپد طیور، به خوبی از این قضیه مطلع خواهید شد و به طور حتم برای مراتب بعدی نیز با ما همکاری خواهید داشت. به صورت کلی جوجه گوشتی راس باید از مراکز معتبر و باسابقه انجام شود تا از هرگونه مشکل احتمالی در مسیر جلوگیری شود. سیپد طیور بهترین جوجه گوشتی راس را در بازار عرضه می کند و کاملا قابل اطمینان و اتکا می باشد.

سپید طیور

نکات مهم خرید جوجه گوشتی راس

در این بخش به نکات مهم خرید جوجه گوشتی راس اشاره می کنیم. زمانی که افراد برای خرید جوجه گوشتی راس مصمم هستند، می بایست از یک سری نکات اطلاع داشته باشند. عموما این اطلاعات وارد مرحله بعد از خرید جوجه گوشتی راس می شود. همان طور که در بخش های بالاتر بدان اشاره شد، سپید طیور بهترین جوجه گوشتی راس را به شما تحویل خواهد داد. اما این مسئله به تنهایی کفایت نمی کند و شما به عنوان خریدار جوجه گوشتی راس هم مستلزم رعایت یک سری نکات می باشید. البته ما به شرایط ابتدایی پرورش جوجه گوشتی راس نیز اشاره خواهیم داشت تا شما به صورت کامل و جامع از تمامی مسائل مربوط به جوجه های گوشتی راس مطلع باشید. از نکات مهمی که مرغدار باید در مورد جوجه گوشتی راس مد نظر قرار دهد، ایجاد شرایط مناسب دمایی و نور در سالن محل زندگی جوجه های گوشتی راس می باشد. چرا که جوجه مرغ های گوشتی نژاد راس، از رشدی سریع و ضریب تبدیل عالی و ماندگاری بالا برخوردارند. لذا باید در شرایط مناسب قرار گیرند تا بتوانند عملکرد مناسب خود را داشته باشند. یک از روش های گرم کردن سالن ها استفاده از سیستم مادر مصنوعی برای جوجه گوشتی راس می باشد. در ادامه بیشتر در مورد این قضیه توضیح می دهیم.
مادر مصنوعی برای جوجه گوشتی راس
نکته مهمی که در خصوص مادر مصنوعی وجود دارد، زمان استفاده از آن است. ممکن است زمانی که در حال خرید جوجه گوشتی راس هستید، با این قضیه برخورد داشته باشید اما برنامه ای برای اجرا یا پیاده سازی آن در دسترس شما نباشد. اینجاست که وجود یک مرجع اطلاعاتی صاحب نظر کاملا احساس می شود. در خصوص موضوع مطرح شده باید گفت برای جوجه گوشتی راس در ابتدای دوره پرورش آن ها، دما بین بیست و نه تا سی و یک درجه سانتیگراد شروع و سپس روزانه پنج دهم الی سه دهم درجه سانتیگراد کاهش می یابد. دمای سالن در این روش بیست و پنج تا بیست و هفت درجه سانتیگراد در نظر گرفته می شود و کاهش حرارت در کل سالن هماهنگ با روند نزول دمای زیر مادر مصنوعی خواهد بود. نهایتا دما در بیست و چهار الی بیست و هفت روزگی جوجه گوشتی راس، دما به بیست تا بیست و دو درجه سانتیگراد می رسد و تا انتها دوره ثابت می ماند. با محصور نمودن محل نگهداری ابتدایی جوجه های گوشتی راس می توان حرکت آن ها را محدود کرد، تا بتوان در هزینه گرم کردن سالن صرفه جویی نمود. فضای مزبور از سه روزگی جوجه گوشتی راس به تدریج توسعه یافته و در پنج تا هفت روزگی به کلی برداشته خواهد شد. در این شرایط خرید جوجه گوشتی راس کاملا منطقی خواهد بود. همچنین می توان با این کار، سود حاصل از فروش جوجه گوشتی راس را افزایش داد؛ چرا که از سمتی دیگر هزینه ها را کاهش داده ایم.
نور مناسب برای جوجه گوشتی راس
نور سالنی که جوجه گوشتی راس در آن رشد پیدا می کند با مادر مصنوعی بی ارتباط نیست. پس در خرید جوجه گوشتی راس یکی دیگر از نکاتی که توجه به آن ضروری است، همین نور سالن می باشد. اکنون به عنوان یک مرجع فروش جوجه گوشتی راس به شما خواهیم گفت که در مورد این مبحث، چگونه باید عمل کرد. در سالن های جوجهگوشتیراس در مورد نور نیز معمولا تنها قسمت روشن سالن دایره هایی با قطر چهار الی پنج متری در زیر مادرهای مصنوعی گازی خواهند بود. که دارای ظرفیت حدود یک هزار و پانصد جوجه می باشد. در ابتدای دوره پرورش شدت نور این دوایر هشتاد الی یک صد لوکس معادل هفت و سه دهم تا نه و چهار دهم فوت کندل بوده. همچنین بسته به وضع و طرز رفتار جوجه ها شدت و طول زمان نوردهی روزانه کنترل و کاسته می شود. مابقی قسمت های سالن بهتره تاریک و یا نیمه تاریک باشد که بخش روشن سالن نیز باید با توسعه فضای نگهداری جوجه ها متناسب با جثه جوجه ها افزایش یابد. در بیست و چهار تا چهل و هشت ساعت ساعت نخست دوره پرورش نوردهی به صورت مداوم و سپس بسته به وضعیت و رفتار جوجه ها، شدت و طول روشنایی کنترل خواهد شد. نکته که لازم است اشاره گردد اینکه عملکرد ضعیف و کاهش یکنواختی گله می تواند در نتیجه رطوبت نسبی کم هفته اول ایجاد گردد که این موضوع اهمیت رطوبت را در بزرگ شدن جوجه گوشتی راس را نشان می دهد. چناچه نیازمند کسب اطلاعات جزئی تر و دقیق تری در این باره هستید، برقراری ارتباط با سپید طیور، چاره آن خواهد بود.
گرمایش محیط جوجه گوشتی راس
از دیگر نکات مهم خرید جوجه گوشتی راس، لزوم تنظیم دمای محیط می باشد. به نوعی می بایست گفت که مادر مصنوعی، نور سالن و گرما، در یک راستا هستند و تاثیر مستقیمی بر فروش جوجه گوشتی راس دارند. پس سعی کنید هنگام ایجاد زیر ساخت مناسب، به فکر همه قسمت ها باشید. بیایید ببنیم که چطور می توان گرمای لازم جوجه گوشتی راس را تامین کرد. در سیستم گرمایش با استفاده از کوره های هوای گرم یا جت هیتر ها هوای کل سالن گرم می شود که در ابتدای دوره و روز نخست رشد، دمای سالن باید مابین سی و سه تا سی و یک درجه سانتیگراد حفظ شود. درجه حرارت سالن باید با توجه به سن جوجه راس و وضعیت پوشش پر ها و رفتار آن ها به تدریج کاسته شده تا دمای نهائی بیست و یک تا بیست و دو درجه سانتیگراد تا روز سی و یک تا بیست و چهار کاهش یابد. نکته این که استفاده از رفتار جوجه برای تعیین دمای مناسب، در سیستم گرم کردن کل سالن نسبت به گرمایش موضعی دشوارتر است. اغلب صدای جوجه گوشتی راس تنها ملاک برای تعیین میزان استرس وارده به آن ها است. چنانچه به جوجه های گوشتی راس این امکان داده شود، در نقاطی که دمای آن نزدیکتر به نیازشان باشد، تجمع می نمایند. لازم است در تغییر اینگونه رفتار جوجه ها دقت کافی به خرج داده شود. پس به این سادگی ها نیست که شما بتوانید سریعا دمای مورد محیط را پیش بینی کنید. همان طور که قبل تر هم عرض شد، استفاده از تجارت مراکز خرید و فروش جوجه گوشتی راس، کاملا مشهود و ضروری می باشد.
تجهیزات مربوط به تغذیه جوجه گوشتی راس
بدون شک، خورد و خوراک جوجه های گوشتی راس، از ارکان اصلی ضامنت فروش جوجه گوشتی راس می باشد. بدون تغذیه مناسب، عملا نمی توان روی خرید جوجه گوشتی راس حساب باز کرد. به همان اندازه که نوع غذای جوجه گوشتی راس مهم می باشد، مکان یا محلی هم که از آنجا خوراک خود را می خورد هم حائز اهمیت می باشد. پس در رعایت نکات مربوطه، حتما باید جدیت به خرج داد. در ادامه متوجه دلایل این تاکید خواهید شد. یکی از نکاتی که می بایست در ابتدای دوره آغاز زندگی جوجه های گوشتی راس رعایت  شود، تحریک جوجه به استفاده از دان و آب می باشد. معمولا برای این منظور از دانخوری های سینی شکل و رول های بستر استفاده می شود. اما لازم به ذکر است که در این حالت سینی ها محل تجمع جوجه ها شده و باعث خوابیدن جوجه روی دان می شود و در نتیجه مشکل آلوده شدن دان با کود پرنده را شاهد خواهیم بود. امروزه نسل جدید دانخوری های بشقابی این مشکل به ظاهر صعب را برطرف نموده و می توان از ابتدای دوره و اولین روز زندگی جوجه راس از مزایای دانخوری بشقابی اتوماتیک استفاده نمود. برای این قضیه، می توان دست به دامان تکنولوژی شد. هم اکنون و در زمان نگارش متون مربوط به صفحه خرید جوجه گوشتی راس، یک شرکت خارجی نوعی بشقاب غذاخوری را طراحی کرده که تحول بزرگی در این عرصه محسوب می شود و نمی توان آن را نادیده گرفت. تقریبا در سراسر دنیا، تمامی نگاه ها به سمت این تکنولوژی معطوف شده است. تمام نقاط مثبت بشقاب های دیگر در این محصول گرد هم آمده اند تا تغذیه بی نقص را از اولین روز ورود جوجه راس تا انتهای دوره، هم برای مرغدار و هم برای جوجه های راس فراهم کند. به صورت خلاصه می توان گفت که بهره بردن از این وسیله هم راحتی جوجه گوشتی راس را به دنبال دارد و هم کار صاحب گله را آسان تر می کند. دسترسی آسان و مداوم به دان بدون مزاحمت دیگر جوجه های گوشتی راس، تمیز ماندن دان، عدم آلودگی به کود دیگر پرندگان، عدم تحریک توسط کارگران مرغداری، مزیت های استفاده از بشقاب جدید برای جوجه گوشتی راس و قابل استفاده از اولین روز ورود جوجه به داخل سالن، عدم پرت دان، شست و شوی آسان بشقاب، جدا کردن سینی بدون دردسر، عمر و انعطاف بالای بشقاب، قابلیت تنظیم در میزان ورودی دان هم مزیت استفاده از بشقاب جدید برای صاحب جوجه های گوشتی راس می باشد. پس بهتر است هنگام خرید جوجه گوشتی راس، نیم نگاهی به دستاوردهای جدید این حوزه داشته باشید و تا حد امکان استفاده از آن ها را در دستور کاری خود قرار دهید.
بررسی تاثیر رطوبت بر جوجه گوشتی راس
از همان ابتدای آغاز مباحث تذکر دادیم که نکات بسیار مهمی در خصوص خرید جوجه گوشتی راس وجود دارد و به ترتیب سعی کردیم به تمامی آن ها در طول مسیر اشاره کنیم. اکنون می خواهیم دیگر مبحث ضروری در امر خرید جوجه گوشتی راس را با شما خوانندگان گرامی به اشتراک بگذاریم. عملکرد ضعیف و کاهش یکنواختی گله جوجه راس می تواند در نتیجه رطوبت نسبی کم هفته اول ایجاد گردد. اگر سالن به سیستم مه پاش مجهز باشد، که معمولا برای خنک کردن در فصول گرم سال و افزایش رطوبت استفاده می شود، می توان برای افزایش رطوبت نسبی سالن در کل دوره زندگی جوجه گوشتی راس از این دستگاه استفاده نمود. جوجه هایی که در شرایط رطوبت نسبی مناسبی نگهداری می شوند، کمتر آب از دست داده و به طور کلی از آغاز و یکنواختی بهتری برخوردار می باشند. همزمان با رشد جوجه های گوشتی راس، رطوبت نسبی مطلوب کاهش می یابد. بالا بودن رطوبت بیش از نیاز بعد از هجده روزگی می تواند موجب خیسی بستر و مشکلاتی از جمله بیماری ککسیدیوز را همراه با آن گردد. با افزایش وزن زنده، می توان رطوبت نسبی را با تهویه مناسب و سیستم حرارتی استفاده از دریچه های اینلت کنترل نمود. این اقدامات، فروش جوجه گوشتی راس را تصاعدی خواهند کرد و سود بیشتری نصیب فروشنده خواهد شد. توجه کنید که نمی توان رطوبت را به عنوان یک پارامتر مستقل لحاظ کرد. شما چه به عنوان فعالیت تحت عنوان مرکز خرید جوجه گوشتی راس و چه به عنوان مرکز فروش جوجه گوشتی راس، نباید از تقابل و ارتباط دما و رطوبت غافل شوید. اکثر حیوانات اهلی من جمله جوجه های گوشتی راس، گرما را با تبخیر رطوبت از دستگاه تنفسی و همچنین از طریق پوست به پیرامون خود منتقل می کنند. در شرایط رطوبت نسبی بالا، انتقال حرارت تبخیری کمتری رخ داده و دمای ظاهری جوجه های راس بالا می رود. دمایی که توسط جوجه احساس می گردد بستگی به درجه حرارت دماسنج خشک و رطوبت نسبی محیط دارد. رطوبت نسبی بالا منجر به افزایش دمای ظاهری در یک دمای مشخص دماسنج خشک می گردد. در حالی که در رطوبت نسبی پایین دمای ظاهری کاهش می یابد. ماجرا فقط به همین بخش محدود نمی شود. لازم است به مراحل پیش از آغاز دوره زندگی جوجه گوشتی راس هم توجه بشود. رطوبت نسبی هچر در انتهای دوره جوجه کشی، بالاست و تقریبا حدود هشتاد درصد می باشد. در روش سیستم گرمایش تمام سالن به ویژه در مواردی که از آبخوری های نیپل استفاده می شوند، رطوبت نسبی سالن می تواند تا بیست و پنج درصد کاهش یابد. در سالن های مجهز به مادرمصنوعی که رطوبت، محصول فرعی احتراق است و آبخوری های آویز که آب به طور روباز وجود دارد میزان رطوبت نسبی بالاتری معمولا بالای پنجاه درصد ایجاد می گردد. به منظور کاهش شوک ناشی از انتقال جوجه از هچر، باید رطوبت نسبی سالن در سه روز اول زندگی جوجه راس، حدود هفتاد درصد باشد. می بایست رطوبت نسبی داخل سالن باید روزانه پایش گردد. چنانچه در هفته اول رطوبت به زیر پنجاه درصد نزول نماید، جوجه ها آب بدن خود را از دست داده که اثرات منفی بر بدنشان خواهد داشت. در این موارد باید نسبت به افزایش رطوبت نسبی اقدام نمود. داشتن یم چک لیست در این زمینه می تواند کاملا کاربردی باشد. این مدل اطلاعات، در رده اطلاعات تخصصی خرید جوجه گوشتی راس طبقه بندی می شوند و معمولا مراجع فروش جوجه گوشتی راس مثل سپید طیور از آن مطلع می باشند و آن را در اختیار خریداران قرار می دهند.
نکات مهم خرید جوجه گوشتی راس به صورت خلاصه

نگهداری و مراقبت جوجه گوشتی در روزهای ابتدایی از اهمیت ویژه ای برخوردار است و حفظ تراکم و تعداد جوجه ها تضمین کننده موفقیت شما خواهد بود، پس رعایت برخی نکات که در ادامه به آن اشاره خواهد شد برای پرورش بهتر جوجه ضروری خواهد بود. بهتر است جوجه ها صبح به سالن انتقال یابند و دمای محیط سالن ۳۴ درجه سانتی گراد باشد و در روز های بعد تا ۳۱ درجه دما را کاسته و در همان درجه ثابت بماند. دانخوری ها مملو از خوراک مناسب برای جوجه گوشتی باشند و با فواصل استاندارد نسبت به هم در کل سالن تقسیم شوند. در روزهای پنجم به بعد باید دانخوری و آبخوری های موقت جمع آوری شده و از ابخوری و دانخوری های مناسب استفاده کرد. بسترهای اطراف ابخوری که خیس شده اند را با بستر مناسب برای جوجه گوشتی جایگزین کنید. لازم به ذکر است که در پرورش جوجه برنامه ریزی های دقیقی از جمله تهیه خوراک مرغوب و جیره بندی اصولی، تهویه مناسب سالن و برنامه ی نوری مناسب جهت پرورش جوجه گوشتی نیاز است که عدم توجه به هر یک موجب کاهش راندمان در پرورش جوجه گوشتی می شود. جوجه های یک روزه گوشتی راس در زمان تولد نیاز به مراقبت های ویژه دارند که نحوه نگه داری تعداد جوجه ها و سلامت آن ها را تعیین می کند. برای نگه داری از جوجه گوشتی راس یک روزه بهتر است به نکات زیر توجه شود تا میزان رشد و بقای آن ها افزایش پیدا کند: در روزهای اول تولد، نوع و میزان غذای داده شده به جوجه ها بسیار مهم است، به همین دلیل باید از مواد استاندارد برای تغذیه جوجه ها استفاده شود، مکان نگه داری از جوجه ها باید دمای مناسب داشته باشد تا جوجه ها به خوبی در آن رشد کنند. مناسب ترین دما برای نگه داری از جوجه ها ۳۴ درجه سانتی گراد می باشد، مکان خواب جوجه ها باید خشک باشد، زیرا رطوبت موجب آزار و اذیت جوجه ها خواهد شد.


بازار خرید و فروش جوجه گوشتی راس

جوجه گوشتی راس که با هدف تولید گوشت پرورش داده می شود با توجه به موقعیت جغرافیایی و امکانات پرورش دهندگان خریداری و پرورش داده می شوند. قیمت جوجه گوشتی راس با توجه به فاکتورهای مختلفی از جمله کیفیت آن بستگی دارد. برای خرید مطمئن جوجه گوشتی می توان از راهنمای خرید استفاده کرد. فروش جوجه گوشتی راس به دو صورت عمده و مستقیم از طریق مراکز معتبر انجام می شود. صادرات جوجه های به کشورهای مختلفی انجام می شود که یکی از منابع مهم درآمدی برای اقتصاد کشور می باشد. توزیع و عرضه انواع جوجه های گوشتی به صورت عمده موجب کاهش قیمت تمام شده محصول خواهد شد. جوجه گوشتی یکی از محصولات بسیار مقوی است که از ارزش غذایی بسیار بالایی برخوردار می باشد. مصرف این محصول همواره توسط متخصصان تغذیه توصیه می شود. در هنگام خرید جوجه گوشتی راس بهتر است به نکات مهم خرید جوجه گوشتی راس توجه کنید تا محصولی مطمئن و بهداشتی را تهیه کنید. اگر جوجه گوشتی راس را به صورت عمده خریداری می کنید، بهتر است به تاریخ تولید و زمان تولد آن دقت نمایید، در زمان خرید بهتر است به کیفیت جوجه ها توجه کنید تا از خرید خود مطمئن شوید، از سلامت و بهداشتی بودن جوجه های گوشتی مطمئن شوید و سپس آن را خریداری کنید. سپید طیور از معتبر ترین مراکز فروش جوجه گوشتی در کشور است که انواع جوجه های یک روزه را در سلامت کامل در اختیار مشتریان عزیز قرار می دهد. مراکز خرید و فروش جوجه گوشتی راس در سراسر کشور وجود دارند. فروش جوجه گوشتی راس به صورت مستقیم انجام می شود. خریداران می توانند انواع جوجه های گوشتی را با قیمت بسیار مناسبی از این مراکز خریداری کنند. برای کسب اطلاعات بیشتر با ما در ارتباط باشید. شرکت سپید طیور برای ثبت بهترین بازخورد در زمینه خرید و فروش جوجه های گوشتی، بهره گیری از تجهیزات مدرن و متخصصین کارآزموده آن ها را از مرغ مادرگوشتی با بالاترین و مرغوب ترین استانداردها در دستور کاری خود قرار داده و سپس به مرغداری ها در کلیه نقاط ایران ارسال می دارد. کارخانه جوجه گوشتی راس یکی از بزرگ ترین مراکز تولید انبوه جوجه های در کشور می باشد که انواع جوجه را با روش های مدرن و از طریق پیشرفته ترین امکانات تولید می کند. در این کارخانجات برای تولید جوجه گوشتی راس از مجهز ترین و بهداشتی ترین دستگاه ها استفاده می شود تا جوجه هایی سالم به بازار خرید و فروش عرضه گردد. در این مراکز برای پرورش جوجه ها از بهترین مواد غذایی استفاده می شود تا سلامت آن ها کاملا حفظ شود. شرکت سپید طیور، عرضه کننده کلیه نژادهای جوجه گوشتی راس یک روزه در سراسر کشور با مجوز به نرخ دولتی یا آزاد به نرخ روز آماده خدمات رسانی به کلیه پرورش دهندگان می باشد. این شرکت با تیم تخصصی خود در زمینه فروش و خدمات پس از فروش بصورت آنلاین پاسخگوی کلیه سوالات شما می باشد. جهت اطلاع از قیمت جوجه گوشتی راس و خرید لطفا وارد دسته بندی این محصول شوید و یا همین حالا از طریق شماره تماس های مجموعه با ما در تماس باشید. جوجه گوشتی یکروزه راس و یا نژاد انتخابی شما که دارای فاکتور بیماری چهار منفی باشد و از نسل چندم بودن آن اطلاعی ندارید را باید حتما از شرکت ‌های معتبر تهیه نمایید. شرکت سپید طیور با سابقه بیش از دو دهه در زمینه پرورش طیور و داشتن نمایندگی در کشور و ارسال به سراسر ایران، دارای صلاحیت عرضه انواع نژاد جوجه گوشتی راس و نمایندگی و عاملیت چند مرغ مادر معتبر و برند و با داشتن مجوزهای لازم به لطف و فضل پروردگار این افتخار را دارا می باشد که بتواند در تحویل، پرورش و کمک به بازار پس از فروش شما عزیزان انجام وظیفه نماید.


جوجه گوشتی راس - سپید طیور

تغذیه جوجه گوشتی راس

نه تنها در نژاد راس بلکه در تمامی نژادهای طیور گوشتی، تغذیه از مهم ترین و فاکتورهای تاثیر گذار در زمینه های خرید جوجه گوشتی راس و همین طور فروش جوجه گوشتی راس می باشد. بدون تغذیه مناسب، امکان رشد درست جوجه گوشتی راس فراهم نخواهد شد و تمامی برنامه ریزی ها می ریزد. در واقع قصد افراد از خرید جوجه گوشتی راس، بزرگ کردن آن می باشد اما اگر جوجه راس خوب تغذیه نشود، این مهم رخ نخواهد داد. پس با آگاهی کامل و حواسی جمع مباحث مربوط به تغذیه جوجه گوشتی راس را مورد مطالعه قرار دهید. در پایان بخش تغذیه جوجه گوشتی راس، شما می توانید از تجربیات که قبلا دست به خرید جوجه گوشتی راس زده اند استفاده کنید و از قوانین نانوشته این موضوع مطلع شوید. سپید طیور سعی داشته که اهم مطالب را به رشته تحریر درآورد و خود را به عنوان بزرگترین مرکز فروش جوجه گوشتی در ایران معرفی کند. در ترکیب غذایی جوجه گوشتی  راس باید نسبت مناسبی از انرژی، پروتئین، اسیدآمینه، مواد معدنی، ویتامین ها و اسیدهای چرب در نظر گرفته شود.
در روزهای ابتدایی رشد جوجه مرغ گوشتی نژاد راس یعنی تا ده روزگی تغذیه باید به گونه ای باشد که اشتهای کافی برای جوجه بوجود بیاید و تا هفت روزگی به حداکثر میزان رشد خود برسد. جیره زمان رشد جوجه ها نیز بعد از ده روزگی به مدت چهارده تا شانزده روز استفاده می شود. در این مرحله دیگر از کرامبل یا پلت ریز استفاده نمی شود و از خود پلت برای تغذیه استفاده می شود. در این دوره رشد جوجه ها تا زمان رسیدن به وضعیت داینامیک ادامه دارد در نتیجه تغذیه باید به گونه ای باشد که جوجه مرغ گوشتی نژاد راس به مقدار کافی مواد مغذی که نیاز دارد را دریافت کند. درنتیجه باید از مقادیر کافی انرژی و اسیدهای آمینه در غذا استفاده شود. در غیر این صورت انتظاری که از جوجه های گوشتی راس دارید، برآورده نخواهد شد و بهتر است در خرید جوجه گوشتی راس، بازنگری داشته باشید. جیره پایانی که بیشترین سهم دانه و هزینه را در طول زندگی جوجه دارد از اهمیت ویژه ای برخوردار می باشد. برنامه غذایی در این بخش باید به گونه ای باشد که جوجه ها بیشترین سود را به پرورش دهنده ارائه دهند. این جیره از بیست و پنج روزگی تا زمانی که جوجه مرغ گوشتی نژاد راس به کشتارگاه می رود یعنی حدود چهل و دو تا چهل و سه روزگی ادامه دارد. البته ممکن است جیره پایانی جوجه بر اساس معیارهایی مانند طول دوره پرورش، نوع برنامه غذایی و وزن مورد نظر برای کشتارگاه تغییر کند که بر این اساس ممکن است چند نوع جیره پایانی برای جوجه تا زمان مناسب برای کشتارگاه استفاده شود. سپید طیور پیشنهاد می کند که در زمان خرید جوجه گوشتی، به این الزامات توجه کافی شود؛ زیرا عدم آگاهی از این مسائل، خرید جوجه گوشتی راس را با شکست مواجه خواهد کرد. یکی از عواملی که باعث سلامت جوجه مرغ گوشتی راس می شود کیفیت بستر پرنده می باشد. شاید تا حدودی به اصل قضیه یعنی تغذیه مرتبط نباشد اما عدم توجه به آن، خورد و خوراک را برای جوجه گوشتی راس مشکل خواهد کرد. پس به همین منظور به آن پرداخته ایم. اگر رطوبت کم باشد در نتیجه گاز آمونیاک کمتری تولید می شود و از استرس تنفسی پرنده کاسته می شود. رطوبت همچنین باعث می شود تا در مفاصل راس ها تورم بوجود آید. آب برای بقا بسیار پر اهمیت می باشد و اگر جوجه های راس از آب کافی استفاده نکنند بر عملکردشان تاثیر فراوانی خواهد داشت. باید توجه داشت که املاح و مواد معدنی در آب [,[i ',ajd vhs نباید زیاد باشد. آلوده نبودن آب نیز یکی از مواردی می باشد که از اهمیت بالایی برخوردار می باشد بنابراین قبل استفاده از آب برای جوجه گوشتی راس باید از آن نمونه برداری شده تا وجود آلودگی ها و باکتری ها در آن بررسی شود. آب باید به میزان لازم در دسترس جوجه ها باشد زیرا عدم تامین آب کافی موجب رشد ناکافی جوجه مرغ گوشتی نژاد راس می شود. حصول نتایج درست و دلخواه، تنها با رعایت این توصیه ها میسر است. اگر از کنار این قواعد و قوانین عبور کرید و به آن ها اعتنایی نکردید، بهتر است در دیدگاه خود یک بازنگری انجام داده و دوباره مطالعه و یادگیری آن ها را آغاز کنید. در غیر این صورت انتظار بالایی برای فروش جوجه گوشتی راس نداشته باشید. پیرو مطالب و مباحث مربوط به تغذیه، بیایید نقش آب در روند رشد و تکامل جوجه گوشتی راس را هم مورد بررسی قرار دهیم.
اهمیت آب و رطوبت در طول زندگی جوجه گوشتی راس

جوجه گوشتی راس نوعی پرنده است و پرندگان عموما جزو دسته ی مهره داران خونگرم هستند. پس آب در حیات آن ها نقش اساسی دارد. این نکته حتما باید مورد توجه کسانی باشد که می خواهند خرید جوجه گوشتی راس را تجربه کنند. عدم توجه به این مورد، شما را در امور مربوط به فروش جوجه گوشتی راس دچار مشکل خواهد کرد. پس تا به اینجای کار متوجه شدیم که یکی از چند ماده اصلی تشکیل دهنده بدن یک جوجه راس، آب می باشد. آب حساس ترین ماده مغذی و بزرگترین جز سازنده راس بوده و چیزی حدود هفتاد درصد از کل بدن راس را تکشیل می دهدکه از این میزان حدود هفتاد درصد از داخل سلولی و سی درصد به صورت مایع خارج سلولی می باشد و این رابطه باید تعادلی باشد و اختلاف بیش از حد باعث اختلال در کل متابولیسم بدن می گردد. پس اگر از همان ابتدا به یک مرکز خرید جوجه گوشتی راس باسابقه مراجعه نشود، مشکلاتی غیر قابل تصور در مسیر سبز خواهد شد. هنگامی که جوجه راس از تخم خارج می شود داخل دستگاه هچری، حدود هفتاد درصد رطوبت در اختیار دارد هنگام بار زدن جوجه های راس جدا کردن و قرار گرفتن آن ها در جعبه های حمل این میزان رطوبت کاهش چشم گیری دارد و هنگام ورود به داخل سالن با توجه به فضای باز سالن و شرایط آب و هوایی منطقه میزان رطوبت نسبت به هچری بسیار اختلاف دارد . بنابراین باید شرایطی را فراهم آورد که جوجه های راس از نظر ژنتیکی بتوانند خود را با محیط جدید وفق دهند؛ زیرا اشتها در هفته اول از اهمیت خاصی برخوردار است و حاکی از سلامت جوجه می باشد. به عقیده سپید طیور، می بایست به خرید جوجه گوشتی راس به چشم یک پروسه نگاه کرد. هر مرحله از این پروسه دچار اختلال شود، نتایج پیش بینی شده تغییر خواهد کرد و سرمایه و وقت دچار هدر رفت خواهد شد.یک فروشنده معتبر و کار بلد، از قبل فکر همه جا را خواهد کرد و در ادامه این تجربیات را در اختیار سایرین نیز قرار خواهد داد. دسترسی به آب آشامیدنی در طول بیست و چهار ساعت شبانه روز باید فراهم گردد. برای چهار روز اول دوره پرورش، آبخوری اضافی باید در نظر گرفته شود. میزان آب مصرفی را بایستی به طور مرتب به صورت دستی و یا به وسیله کنتور اندازه گیری نمود با مشاهده ی تغییرات ناگهانی در مقدار مصرف آب می توان مشکوک به بیماری در جوجه گوشتی راس شد. با بالا رفتن دما حدود شش و نیم در صد افزایش آب به ازای هر یک درجه بالاتر از بیست و یک درجه سانتی گراد در نظر گرفته شود. وقتی هواگرم می شود ظرفیت آن در حفظ رطوبت افزایش پیدا می کند، بنابراین وقتی درجه حرارت هوا افزایش می یابد رطوبت نسبی کاهش یافته وجوجه های راس در سن پایین و هفته اول با کمبود روطوبت روبرو می شوند زیرا منابع دفع رطوبت از طیور از بازدم و همچنین مدفوع می باشد. مشخص می شود که لازم است یک راهکار و چاره برای این قسمت اندیشده شود و این کار تنها از عهده یک مرکز فروش جوجه گوشتی راس بزرگ برمی آید. بیایید ببنیم این راهکار چیست. برای رفع این مشکل می توان از مه پاش و یا با اسپری کردن آب به دیواره ها رطوبت را به حد استاندارد رساند بهتر است در فصول گرم سال محل اسقرار جوجه ها در وسط سالن بوده و کف سالن دیوارها و در هر دوطرف را به وسیله اسپری خیس کرد و در فصول سرد سالن یک طرف سالن را محفوظ کرده و به وسیله اسپری و یا با قراردادن آب بر روی شعله و بخار حاصل این کمبود را جبران نمائید . قبل از ورود جوجه به سالن باید آبخوری ها پر باشند و بهترین دمای آب برای روزهای اول حداقل پانزده درجه سانتی گراد وحداکثر بیست و دو درجه سانتی گراد می باشد. با بزرگ شدن و افزایش سن جوجه های گوشتی راس این حساسیت کمتر خواهد شد. با این حال توصیه می کنیم هنگام خرید جوجه گوشتی راس، مجددا در خصوص این اعداد و ارقام کسب اطلاع نمایید و خود را با جدیدترین تجربیات به دست آمده به روز کنید. کیفیت آب در برگیرنده تمام عوامل موجود در آب است که بر تولید گله موثر بوده و باید کاملا مورد توجه قرار گیرد چه ازنظر تراکم املاح و چه از نظر آلودگی میکروبی بنابراین لازم است قبل از جوجه ریزی کیفیت آب مدام مورد سنجش قرار گیرد. این اقدام، جزو اقداماتی است که قبل از خرید جوجه گوشتی راس مطرح می شود و اثرات آن در موقع فروش جوجه گوشتی راس خود را نشان خواهد داد. در مناطق خاصی آب انقدر شور است که تولید و کیفیت گله را شدیدا کاهش می دهد دراین مواقع ممکن است حذف مقداری از نمک جیره لازم باشد. وجود هرگونه آلودگی میکروبی در آب نشان دهنده ورود آب های سطحی به منبع آب است. شاید چندان نیاز به توضیح این نباشد که چرا نباید آب میکروبی باشد. برخی گمان می کنند بدن جوجه راس می تواند به راحتی از پس دفع میکروب بربیاید در حالیکه این طور نخواهد بود و نباید اجازه داد که جوجه گوشتی راس از آب آلوده مصرف کند.

ویژگی های جوجه گوشتی راس خوب

در ادامه مسیر خرید جوجه گوشتی راس، در این بخش به ویژگی های جوجه گوشتی راس خوب اشاره خواهیم داشت. چنانچه تازه وارد این حوزه باشید و تا به حال خریدی را تجربه نکرده باشید، طبیعی است که به دنبال یافتن پاسخی برای سوال های متعدد شکل گرفته در ذهن خود باشید. اما اگر چندین بار خرید جوجه گوشتی راس را به ثبت رسانده اید اما نتیجه لازم را نگرفته اید، بهتر است جملات درج شده در این قسمت را با دیدگاهی جدید قرائت کنید. تیم تحریریه سپید طیور به ویژگی های مهم و کلیدی یک جوجه راس خوب و با کیفیت پرداخته است. امیدواریم که این متون برای شما در خرید یک جوجه راس با کیفیت موثر واقع شود. این ویژگی ها به صورت چند جمله پشت سر هم آمده اند. جوجه گوشتی راس هوشیار سرزنده و شاداب بوده و به محرک ها نظیر صدا و نور و غیره  به خوبی پاسخ می دهند. ناف جوجه گوشتی راس کاملا بسته شده و علایمی از زخم در آن دیده نمی شود و ورم نیز ندارد. کرک های جوجه گوشتی راس نرم و شفاف و خشک بوده و نیز خیس چسبنده نیست. پاها زرد شفاف و فاقد هر گونه آلودگی می باشد. کلوآک یا محفظه ای که مجاری اداراری تناسلی و گوارشی پرندگان به آن ختم شده و در این محل مدفوع و ادرار به صورت مخلوط دفع می شود، سالم و طبیعی فاقد هر گونه کثافت می باشد. شکم جوجه نرم است و خمیری و سفت و متورم نیست. در ناحیه مفصل خرگوشی هیچگونه تورم و التهاب و زخم مشاهده نمی شود. چشم ها براق هستند. جوجه های راس وزن مناسبی دارند. نوک ها کاملا بر هم منطبق بوده و داراری شکل طبیعی هستند. پنجه ها سالم بوده و فاقد هر گونه پیچ خوردگی یا جمع شدگی می باشند. هیچ گونه نقص ژنتیکی در جوجه دیده نمی شود. عدم برخورداری از هر کدام از این ویژگی ها، خرید جوجه گوشتی را با مشکل مواجه خواهد کرد. شاید با خود بگویید مشاهده شدن حداقل یک یا دو عیب طبیعی است؛ قطعا نباید این تفکر را داشته باشید.
عوامل‌ موثر بر کیفیت‌ جوجه‌ گوشتی‌ راس
از آنجایی‌ که‌ کیفیت‌ جوجه‌ گوشتی راس در عملکرد گله گوشتی ‌بسیار موثرمی ‌باشد لذا به ‌ذکر خصوصیات‌ جوجه ‌های راس ‌با کیفیت ‌بالا می ‌پردازیم‌. جوجه‌ گوشتی راس‌ با کیفیت‌ بالا بایستی‌ دارای‌ یک سری خصوصیات مشخص باشد. جوجه گوشتی راس ‌باکیفیت ‌بالا دارای ‌عملکرد بهتری ‌خواهد بود. جوجه گوشتی راس ‌باکیفیت ‌بالا درصد تلفات ‌و حذفی‌کمتری‌ در هفته ‌اول‌خواهد داشت‌. کافی است بر روی همین یک مورد تمرکز کنید و اثر گذاری آن در طول یک سال را روی کاغذ بیاورید. خواهید دید تا چه اندازه بر سود حاصل از فروش جوجه گوشتی راس اثر خواهد گذاشت. از سمت دیگر همان طور که بارها و بارها بدان اشاره شد، اگر مترصد خرید جوجه گوشتی راس هستید، بر شما واجب است این قبیل مسائل را یاد بگیرید. جوجه ‌باکیفیت ‌بالا فعال ‌تر خواهد بود. جوجه‌ باکیفیت ‌بالا تغییرات ‌شرایط محیطی ‌را بهتر تحمل‌ می‌کند. جوجه گوشتی راس ‌باکیفیت ‌بالا واکنش ‌کمتری ‌نسبت ‌به ‌واکسیناسیون ‌نشان ‌خواهد داد. جوجه گوشتی راس ‌باکیفیت ‌بالا حذفی ‌کمتری ‌در طول ‌دوره ‌پرورش ‌خواهد داشت‌. فاکتورهای ‌موثر در کیفیت ‌جوجه ‌گوشتی راس ‌عبارتند از: شرایط اقلیمی‌، مدیریت‌گله‌ های ‌مادر، جوجه‌ کشی ‌و گله‌ های‌گوشتی‌. نتیجته آن که کیفیت ‌نامطلوب‌ جوجه گوشتی راس ‌ممکن ‌است ‌مربوط به ‌اشکال ‌در: گله‌ های ‌مادر، جوجه‌ کشی‌، گله‌ های‌ گوشتی‌ وکنترل‌کیفیت‌ جوجه‌ گوشتی راس ‌باشد. مدیریت‌ جمع‌ آوری‌، دستکاری‌، جابجایی ‌و نگه ‌داری ‌تخم ‌مرغ‌ جوجه‌ کشی ‌در کیفیت‌ جوجه ‌گوشتی راس‌ موثر می ‌باشد. تخم ‌مرغ ‌های ‌سفید، ترک‌ دار، برس‌کشیده ‌شده‌ و مرطوب ‌باعث‌ انتقال‌ آلودگی ‌سطح‌ پوسته‌ به ‌داخل ‌و انفجار داخل ‌ماشین ‌و آلودگی ‌سایر تخم‌ مرغ ‌ها شده ‌و جوجه‌ های راس ‌تولیدی ‌نیز از کیفیت ‌مناسب ‌برخوردار نخواهند بود و بسته‌ به‌ میزان ‌آلودگی‌ طی ‌روزهای ‌اولیه‌ تلف‌شده ‌و باعث ‌انتقال ‌عوامل ‌بیماری ‌زا از طریق ‌افقی ‌به ‌سایر جوجه های گله‌ می‌ گردند. بنابراین ‌جمع ‌آوری ‌مرتب ‌تخم ‌مرغ ‌های ‌جوجه‌کشی‌، سه ‌تا پنج ‌نوبت ‌هر روز بسته ‌به ‌فصل ‌و ضدعفونی ‌تخم ‌مرغ ‌های ‌جمع ‌آوری ‌شده‌، حداکثر یک ‌ساعت ‌پس ‌از جمع ‌آوری‌، به‌ روش ‌صحیح ‌از میزان ‌تولید تخم ‌مرغ ‌های ‌روی ‌بستر و کثیف ‌کاسته ‌و در ارتقاء کیفیت ‌جوجه گوشتی راس ‌موثر می ‌باشد. وقتی در حال خرید جوجه گوشتی راس هستید، این ویژگی ها را ثبت کنید و ببنید مکانی که قصد خرید از آن را دارید، این موارد را رعایت می کند یا خیر. این گونه می توانید بین مراکز خرید جوجه گوشتی راس تفاوت قائل شوید و بهترین آن ها را برگزینید. هم‌ چنین ‌جابجایی ‌و حمل ‌و نقل ‌تخم‌ مرغ‌ جوجه‌ کشی ‌از فارم‌ به‌ جوجه ‌کشی ‌در شرایط مناسب ‌از ایجاد شکستگی ‌و ترک ‌های ‌موئی ‌در تخم ‌مرغ ‌پیش‌گیری ‌می ‌نماید. تخم‌ مرغ ‌های ‌دارای ‌ترک ‌موئی ‌به ‌آسانی ‌قابل ‌تشخیص ‌نبوده ‌وفقط در شرایط کندلینگ قابل‌ تشخیص ‌می ‌باشند. خواباندن ‌چنین‌ تخم ‌مرغ ‌هایی ‌در ماشین‌ جوجه‌کشی ‌باعث ‌انتقال‌ سریع‌ عوامل ‌میکروبی ‌به‌داخل ‌و انفجار در ماشین ‌و عواقب ‌بعدی ‌ناشی ‌از آن ‌می ‌گردد. از قدیم گفته اند یک لحظه غفلت، یک عمر پشیمانی. دقت داشته باشید و به سادگی از کنار این مسائل عبور نکنید تا موانعی این چنینی صد راه شما و اهدافتان نشوند. سن‌ گله‌ مادر نیز در کیفیت ‌جوجه‌ های راس موثر است‌. جوجه‌ های ‌به ‌دست ‌آمده ‌ازگله‌ های ‌مادر جوان‌، کوچک ‌تر و ضعیف ‌تر بوده‌ و مستعد دهیدراته ‌شدن‌ یا همان از دست ‌دادن ‌آب ‌بدن‌ می ‌باشند. پرورش ‌جوجه ‌ریز احتیاج ‌به ‌مدیریت ‌و رسیدگی ‌بیشتری ‌دارد، ضمن‌ توجه ‌بیشتر به ‌شرایط نگه‌ داری‌ جوجه ‌ها در جوجه ‌کشی ‌و هم ‌چنین ‌انتقال ‌به ‌فارم‌، زمان‌ رسیدن‌جوجه ‌ها به ‌آب ‌و دان ‌هرچه‌ کوتاه ‌تر باشد بهتر است‌. بنابراین‌ باید از ارسال‌ جوجه‌ های ‌ریز به‌ فارم‌ هایی‌که‌ دارای ‌بعد مسافت ‌زیادی ‌با جوجه ‌کشی‌ هستند خودداری ‌شود، در این ‌صورت ‌از دهیدراته ‌شدن ‌و در نتیجه از افزایش ‌تعداد حذفی‌ یا همان پتانسیل‌ منفی‌ جلوگیری ‌شده‌ و به ‌پتانسیل ‌مثبت ‌آن هاکه ‌بالا بودن ‌میزان‌ سرزندگی‌ جوجه گوشتی راس و رشد سریع ‌تر آن ها است‌، دست‌ می ‌یابیم‌. این گونه می توانیم بفهمیم که در مسیر درستی از خرید جوجه گوشتی راس قرار گرفته ایم. گله ‌های ‌مادر پیر، تخم ‌مرغ‌ های‌ با پوسته ‌نازک ‌تری ‌تولید می ‌نمایند که‌ ازطرفی‌ در نگه‌ داری ‌آن ها در سردخانه ‌و در بستر از نظر حرارت ‌و رطوبت‌ بایستی ‌دقت ‌بیشتری ‌به‌ عمل‌ آید تا به ‌میزان ‌بیش ‌از حد معمول ‌آب ‌از دست ‌ندهند، هم‌ چنین ‌باید نسبت ‌به ‌ضدعفونی ‌هرچه ‌سریع ‌تر آن ها در فارم ‌اقدام‌ شود، زیرا که ‌نفوذ عوامل ‌بیماری ‌زا به‌ دلیل ‌نازکی ‌پوسته ‌به ‌میزان ‌بیشتر و در مدت‌ کوتاه ‌تری ‌در آن ها صورت ‌می‌ گیرد، نتیجه آن که گله ‌های ‌مادر پیر تولید جوجه‌ های‌ درشت ‌تری ‌می ‌نمایند که ‌استعداد ابتلا به‌ عفونت ‌در آن ها بیشتر می ‌باشد. اگر این قضیه مورد توجه فروشندگان جوجه گوشتی راس قرار نگیرد، قاعدتا در ادامه راه مشکل آفرین خواهد شد. سیپد طیور به سبب ارتباطات گسترده ای که در این سال ها با جمع کثیری از آن هایی که خرید جوجه گوشتی راس داشته اند برقرار کرده، به خوبی بر این مسائل واقف می باشد. تنها کافی است یک گام رو به جلو بر دارید و کار را دست مجموعه سپید طیور بسپارید. آن گاه خواهید دید که برنامه خرید شما تا انتها به خوبی پیش خواهد رفت. ابتلا گله ‌های ‌مادر به ‌بیماری‌ های ‌ویروسی‌، میکروبی ‌و مایکوپلاسمایی‌ در کیفیت‌ جوجه ‌گوشتی راس تازه متولد ‌تاثیرگذار می ‌باشد. اصولا هر نوع ‌استرسی ‌که ‌به ‌گله ‌وارد شود از آن ‌جمله ‌ابتلا به ‌بیماری ‌های ‌عفونی ‌با انتقال‌ عمودی ‌و یا بدون ‌انتقال ‌عمودی‌ باعث ‌افزایش ‌Shedding یا ریزش‌ عوامل‌ میکروبی ‌مهار شده‌، نظیر کلی ‌باسیلوز ‌و سالمونلا در گله‌ مادر و انتقال ‌آن ها به ‌جوجه ‌گوشتی راس ‌گشته ‌و نهایتا در طول‌ دوران ‌درگیری ‌گله ‌با عوامل ‌استرس‌ زا کیفیت‌ جوجه ‌راس گوشتی ‌افت ‌نموده ‌و میزان ‌تلفات ‌اولیه ‌و تعداد جوجه ‌های راس گوشتی ‌حذفی ‌افزایش‌ می ‌یابد. میزان ‌تلفات ‌اولیه ‌و حذفی ‌ها در گله‌ گوشتی‌ بستگی ‌به ‌چگونگی ‌برخورد با گله ‌دارد، قرار گرفتن ‌جوجه ‌راس گوشتی ‌در شرایط محیطی ‌نامناسب ‌که ‌یکی ‌از عوامل ‌استرس ‌زا می ‌باشد، باعث ‌تکثیر عوامل ‌میکروبی‌ گشته ‌که ‌از طرفی ‌باعث ‌مرگ ‌جوجه‌ های راس گوشتی ‌آلوده ‌شده ‌و از طرفی ‌دیگر باعث ‌انتقال ‌عوامل ‌میکروبی ‌به ‌طیور سالم‌ گله‌ می‌ گردد و نهایتا باعث ‌افزایش‌ تلفات ‌و حذف ‌در هفته ‌اول خواهد شد. در صورت‌ عدم ‌بهبود شرایط، افت‌ عملکرد گله ‌را به ‌دنبال ‌خواهد داشت‌. پس اگر از شرایط محل زندگی و رشد جوجه های راس مطلع باشید، آنگاه دغدغه ای برای خرید جوجه گوشتی راس وجود نخواهد داشت. بسیاری از تازه کارها و تازه واردها، گمان می کنند که خرید جوجه گوشتی راس امری است بسیار ساده و راحت؛ در حالیکه باید اذعان داشت تا حدودی قضیه متفاوت است و خرید جوجه گوشتی راس از آن دست کارهایی است که سهل ممتنع محسوب می شود.


خرید جوجه گوشتی راس - سپید طیور

شناخت بیماری های جوجه گوشتی راس

شناخت بیماری های جوجه گوشتی راس برای شخص یا اشخاصی که در صدد خرید جوجه گوشتی راس هستند، کاملا لازم و ضروری محسوب می شود. شما باید با آگاهی کامل به سراغ خرید جوجه گوشتی راس بروید تا از بروز هر گونه مشکل احتمالی پیش گیری شود. به همین دلیل لازم است این اطلاع رسانی ها در همان مراحل ابتدایی صورت بپذیرد تا خریداران با کمترین موانع ممکن روبرو شوند. شناخت این بیماری ها قطع به یقین در مسیر فروش جوجه گوشتی راس و میزان سود دهی آن ها، تاثیر شگرف و چشمگیری خواهد داشت. به هر میزان که اطلاعات تخصصی شما بیشتر شود، مسلما کار خرید و فروش جوجه گوشتی راس نیز برای شما راحت تر خواهد شد و به صورت طبیعی و به مرور زمان، با مشکلات کمتری روبرو خواهید شد. به همین دلیل ما نام برخی از ویروس ها و میکروب های شناخته شده و مشکل ساز را به اطلاع شما خواهیم رساند و هر کدام را به صورت مختصر توضیخ خواهیم داد. کسب اطلاعات بیشتر برای شناخت بیماری های جوجه گوشتی راس، نیازمند مشورت با تیم تخصصی سپید طیور و صاحب نظران این مجموعه می باشد.
 ویروس ‌هایی‌که ‌به ‌طور عمودی ‌ازگله‌ مادر به‌ جوجه گوشتی راس ‌منتقل ‌می ‌شوند عبارتند از: ویروس‌کم‌ خونی ‌عفونی ‌جوجه‌ CAA، ویروس ‌آنسفالومیلیت‌AE، MLV ویروس‌رئو REO، ویروس ‌لکوزمییلویید. ویروس ‌CAA کم‌ خونی ‌عفونی‌: جنین ‌را نمی ‌کشد و در صورت ‌آلودگی‌ گله ‌مادر، ویروس‌ به ‌جوجه ‌منتقل ‌شده، ‌جوجه ‌ها پس ‌از خارج ‌شدن ‌از تخم ‌در عرض ‌چند روز در اثر کم ‌خونی ‌از بین‌ می‌ روند. ژولیدگی‌ پرها، رنگ ‌پریدگی ‌ساق ‌پا و خونریزی‌ های ‌زیر جلدی ‌از مشخصه‌ های ‌این ‌بیماری ‌است‌. این ‌بیماری ‌مخصوص ‌جوجه‌ های گوشتی راس ‌جوان ‌می ‌باشد. پس از شناخت هر بیماری، بهتر است هنگام خرید جوجه گوشتی راس، به خوبی از این مسائل آگاه شوید و جوجه گوشتی راس بیمار تهیه نکنید. البته که این وظیفه فروشنده می باشد که مراقبت های لازم را انجام دهد تا هنگام فروش جوجه گوشتی راس، به خریدار ضرری نرساند. سپید طیور معتقد است در صورتی ‌که ‌گله‌ های ‌مادر فاقد آنتی ‌بادی ‌باشند، جوجه‌ های ‌نتاج‌ آن ها حساس ‌بوده ‌و در صورتی‌که‌ درروزهای ‌اول‌ زندگی ‌در محیط آلوده ‌با ویروس ‌قرار گیرند، آلوده ‌شده ‌و دچار تلفات ‌می‌گردند. بهترین ‌شکل‌، وجود آنتی ‌بادی ‌علیه‌ بیماری ‌در گله‌ مادر به ‌علت‌ واکسیناسیون ‌و یا آلودگی ‌با ویروس ‌فیلد در مرحله‌ پرورش ‌و انتقال ‌آنتی ‌بادی ‌به ‌نتایج ‌آنهاست ‌که ‌باعث ‌حفاظت ‌جوجه‌ های‌ گوشتی ‌در سنین ‌اولیه ‌پرورش ‌می‌ گردد. مطابق آنچه در قبل گفته شد، بیماری یا مشکل بعدی که جوجه های گوشتی راس ممکن است از آن ها رنج ببرند، بیماری ‌آنسفالومیلیت ‌AE است. در جوجه‌ های ‌جوان ‌باعث ‌فلجی ‌و لرزش‌در سر و بال‌ ها می ‌شود. جوجه ‌ها با پاهای ‌کشیده ‌به‌ پهلو می ‌افتند. جوجه‌ های ‌یکروزه‌ که ‌از طریق ‌تخم ‌مرغ‌ های ‌آلوده‌ به ‌ویروس‌ AE مبتلا شده ‌اند، علائم ‌را از روز اول ‌نشان ‌می ‌دهند. علائم ‌بیماری ‌خیلی ‌شبیه ‌به ‌فرم ‌عصبی ‌بیماری ‌نیوکاسل ‌است ‌ولی ‌بروز علائم ‌عصبی ‌در بیماری ‌نیوکاسل ‌نمی ‌تواند زودتر از سه تا چهار روزگی ‌دیده ‌شود. در ثانی ‌ویروس ‌بیماری ‌نیوکاسل ‌به ‌راحتی ‌از مغز جوجه ‌های ‌مبتلا جدا می‌شود. با وجود آنتی ‌بادی‌ در گله ‌مادر به ‌علت ‌واکسیناسیون ‌یا آلودگی ‌طبیعی ‌گله ‌در زمان ‌پرورش ‌و انتقال ‌آنتی ‌بادی ‌به ‌جوجه‌ های ‌یکروزه ‌باعث ‌حفاظت ‌جوجه‌ های‌ گوشتی ‌می‌ گردد. لرزش‌در اثر کمبود ویتامین E نفوذ عوامل ‌میکروبی ‌مانند E.coli سالمونلا به ‌مغز نیز می ‌تواند ایجاد شود. همان طور که می بینید، این ویروس در بدو تولد علائم و نشانه ای ندارد و با گذشت چند روز از عمر جوجه گوشتی راس، خود را نشان می دهد. همین طور وجود یک سری شباهت ها با یک ویروس دیگر، ممکن است افراد را به اشتباه دچار کند. پس باز هم می بنیم که خرید جوجه گوشتی راس تنها از مراجع رسمی و معتبر راه جلوگیری از ضرر و زیان در این حوزه می باشد؛ چرا که برخی بیماری ها در روزهای اول، هیچ گونه علائم و نشانه ای ندارند و با گذشت چند روز از روی خرید جوجه گوشتی راس، می توان به آن ها پی برد. اکنون به سراغ بیماری یا همان ویروس بعدی می رویم. ویروس ‌بیماری‌REO: از طریق ‌مادر به‌ جوجه‌ های ‌گوشتی ‌نیز منتقل‌ می‌ شود و باعث‌ تورم‌ مفاصل ‌و لنگش‌ و هم ‌چنین ‌باعث ‌کاهش ‌جذب ‌مواد مغذی ‌از روده‌ شده ‌و نتیجتا باعث ‌کاهش ‌و غیر یکنواختی‌ گله ‌می‌ گردد. حفظ سلامت مادر در بین جوجه های گوشتی راس، بسیار ضروری و لازم الاجرا می باشد. همان طور که می بنید، تمامی این بیماری ها، ریشه در آلوده بودن مادر جوجه گوشتی راس دارد. در چنین شرایطی، خرید جوجه گوشتی راس معقول به نظر نخواهد رسید. این وضیعت برای افرادی که کارشان فروش جوجه گوشتی راس می باشد هم اصلا درست نیست. آخرین ویروس که تقریبا از جدیدترین ویروس های کشف شده در میان جوجه گوشتی راس می باشد، ویروس ‌لکوزمییلویید MLV نام دارد. ویروس ‌جدیدی ‌از خانواده ‌ویروس ‌لکوزمییلوییدها در سال‌ های ‌اخیر  به‌ نام‌ MLV  شناسایی ‌و در صنعت‌ مرغ ‌مادر گوشتی راس ‌به ‌طور وسیعی ‌شایع ‌شده ‌است‌. این ‌ویروس ‌تمایل ‌خاصی‌ به‌ سلول ‌های ‌مغز استخوان‌ داشته‌ و باعث ‌بروز لکوز در مغز استخوان ‌می ‌شود. بیماری ‌زایی ‌این ‌ویروس ‌در مرغان‌ گوشتی ‌متغییر است‌. می ‌تواند بدون ‌ایجاد تومور، مرگ ‌و میر و یا اثرات ‌زیان‌ آور در عملکرد، در گله‌ حضور داشته ‌باشد و در سایر موارد تلفات ‌می ‌تواند یک تا دو درصد و گاهی ‌به ‌بیست درصد برسد. شدت ‌لکوزمییلویید بستگی ‌به ‌تضعیف ‌سیستم ‌ایمنی ‌به ‌دلیل ‌استرس ‌و بروز سایر بیماری ‌ها از جمله‌CAA مارک‌، گامبورو و سموم ‌قارچی‌دارد. تومورها به ‌فراوانی ‌در سطح ‌داخلی ‌استخوان‌ جناغ ‌سینه‌ محل‌ اتصال ‌دنده‌ به‌ غضروف‌، استخوان ‌لگن‌، فک‌ تحتانی ‌و استخوان ‌جناغ ‌ایجاد می ‌شود. تومورها ممکن ‌است ‌به‌صورت ‌گره ‌ای ‌و یا منتشر و معمولا چندتایی ‌با قوام ‌نرم ‌و سست‌ و به‌ رنگ ‌سفید مایل ‌به ‌زرد مشاهده ‌شوند. طبق وعده ای که داده بودیم، اکنون به سراغ بررسی نام چند میکروب شایع و آسیب رسان در میان جوجه گوشتی راس می رویم. میکروب ها نیز به اندازه خود می توانند آسیب رسان باشند و امر خرید جوجه گوشتی راس را مختل نمایند. پس بدون درنگ بررسی نام، اثرات و علائم میکروب های جوجه راس را آغاز می کنیم.
عوامل ‌میکروبی‌: عبارتند از: سالمونلا و اشرشیاکلی‌. عوامل ‌فوق ‌الذکر به ‌طریق ‌مستقیم ‌از طریق ‌مادر و غیرمستقیم‌ محیط آب‌ و دان ‌آلوده‌ می ‌توانند باعث ‌آلودگی‌جوجه ‌شوند. در صورت‌ انتقال ‌عمودی ‌جوجه‌ها از روز اول ‌و از بدو ورود به ‌سالن‌، کسل ‌و پژمرده ‌و دارای ‌تلفات‌ خواهند بود. کشت ‌میکروبی ‌از اندام ‌های ‌درونی‌، جوجه‌ های ‌تلف ‌شده ‌و بیمار نوع ‌آلودگی‌ را نشان ‌می ‌دهد. در صورت ‌انتقال ‌افقی ‌شروع ‌تلفات ‌معمولا پس ‌ازهفته ‌اول‌ خواهد بود. پس باید تایمی که در آستانه خرید جوجه گوشتی راس هستیم، به شدت حواسمان را جمع کنیم. مایکوپلاسماها: مایکوپلاسماگالی ‌سپتیکوم ‌(MG) و مایکوپلاسما سینویه‌ (MS) از عوامل ‌بسیار تاثیرگذار در میزان ‌رشد جوجه راس گوشتی ‌بوده ‌و باعث ‌مستعد نمودن ‌ابتلا جوجه‌ های گوشتی راس به‌ بیماری ‌های ‌و یروسی ‌تنفسی ‌مانند نیوکاسل‌، برونشیت ‌و آنفلوآنزا می‌گردند. مایکوپلاسماگالی ‌سپتیکوم ‌باعث ‌کاهش ‌رشد و ایجاد ضایعه‌ دراپی ‌تلیم ‌نای ‌و کیسه ‌های ‌هوایی شده ‌و زمینه‌ را جهت ‌عفونت ‌های ‌باکتریایی ‌به ‌خصوص ‌اشرشیا کلی ‌مستعد می ‌نمایند. مایکوپلاسما سینوویه ‌باعث ‌تورم‌ مفاصل‌، لنگش‌، کاهش ‌رشد و هم‌ چنین ‌آلودگی ‌کیسه‌ های‌ هوایی ‌می ‌گردد. یک میکروب و این همه اثر؛ مشخصا باید فکری به حال آن کرد تا از وقوع احتمالی آن جلوگیری شود تا در صورت بروز حادثه، اقدامات لازم مبذول شود تا فروش جوجه گوشتی راس و یا خرید جوجه گوشتی راس به تعویق نیفتد. آنتی ‌بادی ‌های‌ مادری‌: ایمنی ‌مادری ‌منتقله ‌به‌ جوجه ‌های‌ راس گوشتی ‌موجب ‌ایجاد ایمنی ‌و تیتر یکنواخت ‌آنتی ‌بادی ‌صرفا در مقابل ‌بیماری ‌هایی ‌است‌ که ‌گله‌ مادر بر علیه ‌آن ها واکسینه ‌شده ‌است‌. آنتی ‌بادی ‌منتقل ‌شده‌ از مادر به ‌جوجه ‌بایستی ‌به ‌حدی ‌باشد که‌ بتواند تاب برقراری ‌ایمنی ‌از طریق ‌واکسیناسیون ‌جوجه‌ را در مقابل ‌عوامل ‌بیماری ‌زا حفظ نماید. جهت ‌تدوین ‌برنامه ‌واکسیناسیون ‌بایستی‌ از میزان ‌تیترآنتی ‌بادی ‌مادری ‌و پراکندگی ‌تیتر و هم‌ چنین ‌وضعیت ‌بیماری‌ های ‌شایع ‌در منطقه‌ مطلع ‌باشیم‌. منطق حکم می کند که تمامی اقدامات نام برده، زیر نظر دامپزشک و متخصص این کار انجام شود تا کمترین آسیب ممکن به جوجه گوشتی راس وارد شود و در ایده آل ترین شرایط ممکن مراحل رشد خود را طی نماید. در این حالت وضعیت سلامت جوجه راس بهتر حفظ می شود. تغذیه ‌گله‌ مادر: کمبود اسیدهای ‌آمینه‌، ویتامین ‌ها و مواد معدنی‌در کیفیت‌ تخم ‌مرغ‌ و جوجه‌ یکروزه‌ و میزان ‌تلفات‌ اولیه‌ موثر می‌ باشد. کاهش‌ میزان ‌فسفر، افزایش‌کلسیم‌، عدم ‌بالانس‌کلسیم ‌و فسفر و در کمبود ویتامین ‌باعث‌ D۳ جیره ‌گله ‌مادر بد فرم ‌شدن ‌استخوان ‌های‌ پا، نرمی ‌استخوان‌ ها و نهایتا فلجی ‌و باز ماندن ‌از رشد می ‌گردد. بحث پیرامون تغذیه بسیار زیاد است و در اینجا تنها به آسیبی که ناشی از تغذیه نامناسب می باشد اشاره شده است. افرادی که پس از خرید جوجه گوشتی راس، وارد کسب و کار فروش جوجه گوشتی راس می شوند، حتما باید به این نکته توجه داشته باشند. اگر فکر بزرگی پشت این کار وجود داشته باشد، برنامه هر مرحله باید به درستی پیاده سازی شود. دو مشکل پایانی، بیشتر به سبب کمبود یا نرسیدن ویتامین به راس به وجود می اید. کمبود ویتامین E: در جوجه های راس جوان ‌باعث ‌بیماری ‌آنسفالومالاس یا بیماری ‌جوجه ‌دیوانه‌ می ‌شود. ضعف ‌عضلانی‌، عدم‌ تعادل ‌پیشرونده ‌که ‌موجب ‌افتادن ‌مکرر پرنده ‌می ‌شود، عدم‌ تعادل ‌اسپاسمی‌، برگشتن ‌سر به ‌پشت ‌و یا سخت ‌شدگی ‌گردن‌، فلجی‌، و مرگ از نشانه‌ های‌ کمبود ویتامین ‌E می ‌باشد. شاید باور نکردنی باشد که نرسید یک ویتامین به جوجه گوشتی راس می تواند اسباب مرگ آن را فراهم سازد. آخرین مشکل بررسی شده در این بخش هم به کمبود ویتامین B۲ ریبوفلاوین‌ باز می گردد. حتما در خرید جوجه گوشتی به نحوه مراقبت از آن ها توجه ویژه داشته باشید. از علائم نبود این ویتامین باید به کند بودن رشد اولیه جوجه راس اشاره داشت. دیگر علائم را باید در ضعف‌ در پردرآوری‌، فلجی‌ پا ،پیچ‌ خوردگی ‌پنجه ‌پا به ‌طرف ‌داخل ‌و نشستن ‌بر روی‌ مفاصل‌ خرگوشی ‌جست و جو کرد. کمبود ویتامین‌ B۵ اسیدپانتوتنیک‌: باعث‌ کوتولگی ‌و ضعیف‌ شدن‌ جوجه ‌ها می ‌شود. پس خرید جوجه گوشتی راس در شرایطی که بر این معضلات اشراف داشته باشید، در استانداردترین و ایمن ترین حالت ممکن رخ خواهد داد.
آشنایی با بیماری های تاثیر گذار در سود دهی فروش جوجه گوشتی راس
شاید بد نباشد که با بیماری هایی که به سادگی می توانند دودمان فروش جوجه گوشتی راس را به باد دهند کمی از نزدیک تر آشنا شوید و ببینید این بیماری ها تا چه اندازه می توانند مخرب باشند. بیشتر این بیماری ها در کشورهای منطقه مشاهده شده اند و چندان غیر طبیعی و عجیب نیست که دوباره گریبان فروشندگان و خریداران مرغ گوشتی راس را بگیرد. تولید کنندگان جوجه های گوشتی در خاورمیانه مواجه با یکسری بیماری هایی هستند که روی میزان رشد و ضریب تبدیل غذایی تأثیر منفی گذاشته و مرگ و میر جوجه ها را افزایش می دهد، میزان ضرر و زیان اقتصادی ایجاد شده توسط این بیماری ها توسط نوع بیماری ومدت زمان درگیری گله و شرایط کنترلی و پیشگیری که صاحبان گله ها در پیش می گیرند، تحت تأثیر قرار می گیرد. به طور معمول بیماری های جوجه گوشتی راس براساس شدت شان نیز می توانند مورد تقسیم بندی قرار گیرند. بیماری های با شدت بالا شامل آنفولانزای طیور با بیماری زایی بالا و بیماری نیوکاسل احشایی حاد (VVND) می باشد. نیوکاسل احشایی حاد بخصوص در گله های مادر باعث مرگ ومیر بالایی می شود. دربسیاری از کشورهای خاورمیانه این بیماری با استفاده از ترکیب (بیوسکوریتی و واکسیناسیون) کنترل شده است. ایران، عربستان سعودی، پاکستان و احتمالا کشورهای دیگری نیز مشکل بیماری آنفولانزای طیور متوسط تا حاد را به تنهایی یا همراه با بیماری های دیگر داشته اند. در تعدادی از کشورها پایش های سرمی وجود آنتی بادی بر علیه آنفولانزا را نشان داده است واضح است که سویه های با حدت متوسط H۵ وH۷ تحت تأثیر موتاسیون، قابلیت تبدیل به سویه های با حدت بسیار بالا را دارند. هر چند در سال های اخیر و با افزایش آگاهی آن دست از مشتریانی که تصمیم داشتند خرید جوجه گوشتی راس را به بهترین نحو ممکن به سرانجام برسانند، اقدمات موثری به وقوع پیوسته اما نمی توان انتظار داشت که همیشه در شرایطی ایده آل و به دور از هر گونه چالش به راه خود ادامه دهیم. خطر ابتلای جوجه گوشتی راس در کمین مراکز خرید و فروش جوجه گوشتی راس وجود دارد و باید پیش بینی های لازم برای مقابله با آن زودتر انجام شود. بیماری های مخربی باعث وارد آمدن خسارات مداومی تقریبا به کل کشورهای خاورمیانه می شود. بیماری های عفونی در گله های تجارتی به صورتی منفرد اتفاق نیفتاده بلکه مجموعه بیماری هایی هستند که در طول دوره رشد جوجه ها را مبتلا می کنند. ویروس های تضعیف کننده سیستم ایمنی و عوامل تنفسی مکررا به صورت سینرژیسم دیده می شوند و سپتی سمی کولایی و تورم کیسه های هوایی با منشا کلی فرمی عامل اصلی مرگ ومیر وکاهش رشد شناخته شده است. ویروس های ضعیف کننده ایمنی شامل ویروس های موجد بیماری مارک، بیماری گامبورو و ویروس کم خونی عفونی جوجه ها می باشند که باعث کاهش ایمنی همورال و ایمنی بافتی شده، تأثیر ویروس های تنفسی را افزایش داده و پاسخ به واکسیناسیون را کاهش می دهند. ویروس های عامل بیماری گامبورو و مارک به میزان زیادی نسبت به عوامل محیطی مقاوم هستند و در جاهاییکه ضد عفونی نشده اند باقی خواهد ماند. وجود گله های چند سنی یا نزدیک بودن مرغداری ها به هم موجب مواجه زود هنگام گله های طیور با این ویروس ها شده و تضعیف پاسخ های ایمن را خواهیم داشت. ویروس عفونی جوجه ها قابلیت انتقال عمودی از گله های مادر به جوجه ها را دارد، از این رو ایجاد ایمنی مناسب در گله های مادر جهت جلوگیری از این انتقال ضروری می باشد همچنین وجود آنتی بادی مادری کافی بر علیه بیماری های نیوکاسل، گامبورو و برونشیت در جوجه ها ضروری است که این امر با هیپرایمینایمون کردن گله مادر حاصل می شود. با این تفاسیر سپید طیور را باید یکی از چند مرجع خرید جوجه گوشتی راس باکیفیت و سالم در کشور به حساب آوریم.


مزیت های خرید جوجه گوشتی راس

شرکت سپید طیور، فروش جوجه گوشتی را جهت برآوردن تقاضای مشتریانی در نظر گرفته است که طیف وسیعی از جوجه با تطبیق پذیری زیاد را در اولویت پرورش خود انتخاب نمودند. تیم باتجربه این شرکت برخی از موارد مدیریتی را در جهت بررسی بازار هدف برای شما شفاف سازی می کند: تقاضا برای افزایش رفاه پرندگان، به حداقل رساندن بیماری های قابل اجتناب مانند آسیت و ضعف پا، بررسی افزایش تقاضای مصرف کنندگان برای کیفیت محصول و ایمنی مواد غذایی، الزام برای به حداقل رساندن تنوع در گله ها و در نتیجه تغییرپذیری محصول نهایی، استفاده کامل از پتانسیل ژنتیکی موجود در پرنده برای FCR، سرعت رشد و عملکرد گوشت، تهیه چک لیست از گله های جوجه های گوشتی که می توانند با مشخصات قابل پیش بینی و از پیش تعریف شده رشد کنند. همانطور که سیستم های تولید جوجه های گوشتی پیچیده تر می شوند، مدیریت آنها مستلزم سطوح بالاتری از پاسخگویی و در دسترس بودن اطلاعات بهتر است. این شرکت آمادگی خود را برای پاسخگویی به کلیه سوالات شما در بخش خدمات پس از فروش جوجه گوشتی اعلام می دارد. مزایا و معایب پرورش جوجه گوشتی یکروزه راس: مزایا: مقاوم به سرما، دان خور وآب خور بدون وجود آموزش مادر، سازگار با آب و هوای مختلف، پایدار در شرایط نامناسب سالن، عدم خودخوری وهمدیگر آزاری(عدم رقابت غذایی)، کوتاه بودن دوران پرورش، عدم دان سوزی و پراکندگی دان اطراف دانخوری معایب: بوی نامطلوب، گاها ایجاد صدا. تفاوت بین فروش جوجه گوشتی یکروزه راس و سایر نژاد ها: فرقی نمی کند چه نژادی از جوجه گوشتی را برای پرورش انتخاب می‌کنید، جوجه گوشتی یکروزه راس بهترین مرغ جهت پرورش خوب و پربازده می باشد. به معنای واقعی کلمه هیچ چیز مانند نگهداری از گله و سپس برداشت بدون تلفات و تولید بالا،‌‌‌ ثمره کار شما نیست. نژادهای جوجه های گوشتی چیزهای زیادی برای ارائه دارند، اما در پایان، همه چیز به سلامت،‌ وزن تحویلی کشتارگاه و تعداد نهایی تحویل بستگی دارد. هدف از مدیریت جوجه های گوشتی راس: دستیابی به عملکرد گله مورد نیاز از نظر وزن زنده، تبدیل خوراک، یکنواختی و عملکرد جوجه گوشتی در این مدیریت هدف می باشد. دو هفته اول زندگی در گله جوجه های گوشتی حیاتی است و نیاز به توجه ویژه دارد. جابجایی جوجه، پرورش جوجه و مدیریت رشد اولیه از اهمیت زیادی برخوردار است. تولید جوجه‌های گوشتی یک فرآیند متوالی است که عملکرد نهایی آن به تکمیل موفقیت ‌آمیز هر مرحله بستگی دارد. برای دستیابی به حداکثر عملکرد، هر مرحله باید به طور انتقادی ارزیابی شود و هر جا که لازم می باشد بهبودهایی انجام شود. پیچیدگی تولید جوجه های گوشتی به این معنی است که مدیران طیور باید درک روشنی از عوامل مؤثر بر کل فرآیند تولید و همچنین عواملی که مستقیماً بر مدیریت پرندگان در مزرعه تأثیر می گذارند داشته باشند. تغییرات ممکن است در جوجه کشی، در سالن جوجه های گوشتی، در حین حمل و نقل یا در کارخانه فرآوری ضروری باشد. مراحل رشد در جوجه گوشتی راس: در تولید جوجه های گوشتی مراحل مختلفی از رشد پرنده وجود دارد. هچری با جوجه کشی تخم ها و جوجه ها سروکار دارد. سالن جوجه های گوشتی با جوجه ها و پرورش جوجه های گوشتی سروکار دارد. کارخانه فرآوری با جوجه های گوشتی و لاشه سروکار دارد. بین هر یک از این مراحل یک مرحله گذار است. انتقال باید با حداقل استرس پرنده مدیریت شود. تغییرات کلیدی برای تولید کننده جوجه های گوشتی عبارتند از: ظاهرشدن جوجه، برخاستن، نگهداری و حمل و نقل جوجه، ایجاد اشتهای خوب در جوجه، تغییر از سیستم های تغذیه و آشامیدن تکمیلی به سیستم اصلی، انتقال جوجه گوشتی برای تخلیه در سالن تیم حمل ونقل فنی سپید طیور منتخب رعایت اصول استاندارد زیر را در جهت بهبود انتقال طراحی کرده است: توجه به رفاه پرندگان در همه حال، درک زنجیره تولید و مراحل انتقال، توجه به کیفیت محصول نهایی در کل فرآیند، نیاز به مشاهده تغییرات در پرندگان و محیط آن ها، مدیریت مناسب در پاسخ به نیازهای دائما در حال تغییر پرنده هیچ دو خانه‌ی جوجه‌های گوشتی شبیه هم نیستند و هر گله جوجه ‌های گوشتی از نظر نیاز متفاوت هستند. مدیریت سالن مرغ گوشتی باید نیازهای پرندگان را درک کند و از طریق اعمال مدیریت پاسخگو نیازهای گله باشد. شما مدیران سالن های پرورش با خریداری از واحد فروش جوجه گوشتی راس شرکت آریا منتخب از کلیه اطلاعات پرورشی این جوجه بهره مند می شوید. دستیابی به پتانسیل ژنتیکی ذاتی جوجه گوشتی راس بستگی به موارد زیر دارد: مدیریت محیطی که تمام نیازهای پرندگان برای تهویه، کیفیت هوا، دما و فضا را فراهم کند، پیشگیری، تشخیص و درمان بیماری، تأمین مواد مغذی مورد نیاز از طریق ترکیب مواد غذایی مناسب، مدیریت صحیح تأمین خوراک و آب، توجه به رفاه پرندگان در سراسر دوره، به ویژه قبل از کشتار.


راس
کاپ
پلاس
آرین
سپید طیور سپید طیور
سپید طیور
آشنایی با سایر خدمات سپید طیور